rpp
05 خرداد 1402 - 13:11

توقیف شناور حامل ۲۰۰ دستگاه کولر گازی قاچاق در ‌ماهشهر‌

فرمانده مرزبانی و دریابانی خوزستان از توقیف یک فروند شناور باری حامل ۲۰۰دستگاه کولر گازی اسپیلت قاچاق در آبهای ساحلی ماهشهر خبر داد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از  اهواز‌، سردار لطفعلی پاکباز  اظهار داشت: ماموران دریابانی در راستای مبارزه با ورود کالای قاچاق به کشور و کنترل آب‌های ساحلی ماهشهر، یک فروند شناور باری مظنون به حمل کالای قاچاق را توقیف و مورد بازرسی قرار دادند.

وی ادامه داد: در جریان بازرسی از این شناور، 200دستگاه کولرگازی اسپیلت (ایستاده) به ارزش 120میلیارد ریال فاقد هرگونه اسناد گمرکی کشف و ضبط شد.

فرمانده مرزبانی و دریابانی خوزستان بیان کرد: سه متهم به قاچاق کالا در این ارتباط بازداشت و پس از تشکیل پرونده تحویل مرجع قضایی شدند.

وی با بیان اینکه این محموله قاچاق قرار بود در بازارهای داخلی عرضه شود بر استمرار برخورد قاطعانه و بدون ملاحظه با پدیده قاچاق کالا که به اقتصاد و اشتغال داخلی آسیب می‌زند، تاکید کرد.

سال جاری دست کم 24فروند شناور باری و تجاری حامل کالای قاچاق در آبهای ساحلی خوزستان کشف و ضبط شده است.کولر گازی، پارچه، ماشین ظرفشویی و لباسشویی و لوازم آشپزخانه از مهمترین اقلام کالاهای قاچاق توقیفی بوده است.

انتهای پیام /735/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1239166