rpp
12 اسفند 1401 - 22:17

لیگ برتر والیبال| شهداب حریف هراز شد/ پاس، بازنده سربلند

تیم شهداب یزد با کسب دومین پیروزی برابر پاس گرگان در مرحله نیمه‌نهایی لیگ برتر مردان به فینال صعود کردند تا حریف لبنیات هراز آمل در دیدار نهایی این رقابت‌ها باشند.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، دور برگشت مرحله نیمه‌نهایی لیگ برتر مردان امروز (جمعه 12 اسفند) با دو دیدار به صورت متمرکز در سالن فدراسیون والیبال پیگیری شد.

در دومین مسابقه تیم‌های پاس گرگان و شهداب یزد برای دومین بار در این مرحله به مصاف یکدیگر رفتند در حالی که شهداب در دیدار دور رفت سه بر صفر به پیروزی رسیده بود.

تیم شهداب یزد در این مسابقه سه بر دو به پیروزی رسید تا با کسب دومین برد متوالی برابر نماینده گرگان، فینالیست شود.

پاس که در ست‌های اول و سوم 29 بر 27 و 25 بر 19 این مسابقه پیروز میدان شده بود، در ست‌های دوم، چهارم و پنجم به ترتیب با امتیازهای 25 بر 13، 25 بر 16 و 18 بر 16 نتیجه را به شهداب واگذار کرد تا حریف تیم پیکان در دیدار رده‌بندی شود. پاسی‌‌ها در این مسابقه به رغم شایستگی و ارائه نمایشی متفاوت نتیجه را واگذار کردند.

امیر طلوع‌کیان و فرهاد شاهمیری، ناظران فنی و داوری این دیدار بودند که به مدت 132 دقیقه طول کشید.

محمدرضا کاویانی، قادر صادقی و علیرضا قریب نیز به ترتیب به عنوان داور اول، داور دوم و داور ویدئوچک، قضاوت این مسابقه را برعهده داشتند که بیش از دو هزار تماشاگر داشت.

دو تیم شهداب و پاس در دیدارهای دور رفت و برگشت مرحله مقدماتی یک بر یک برابر شدند و شهداب یزد که مدافع عنوان قهرمانی است با 19 پیروزی، هفت باخت و 54 امتیاز به عنوان تیم اول جدول رده‌بندی مقدماتی راهی مرحله بعد شد. پاس گرگان هم با 15 برد، یازده باخت و 47 امتیاز به عنوان تیم پنجم به پلی‌آف صعود کرد.

شهداب و پاس در مرحله یک چهارم نهایی لیگ برتر مردان به ترتیب موفق به حذف ایفاسرام اردکان و هورسان رامسر شدند.

بدین ترتیب شهداب یزد مدافع عنوان قهرمانی لیگ برتر مردان که از سال 1398 فعالیت در لیگ برتر را شروع کرده است، در سال 1401 و در چهارمین حضور خود در این رقابت‌ها امیدوار به کسب مجدد سکوی قهرمانی است.

در دیگر مسابقه دور برگشت مرحله نیمه‌نهایی لیگ برتر مردان تیم لبنیات هراز آمل موفق به شکست پیکان شد و به دیدار نهایی صعود کرد تا با شهداب یزد برای کسب جام سی‌وششم روبرو شود.

مسابقه رده‌بندی لیگ برتر والیبال مردان به صورت تک بازی ساعت 14:30 روز سه‌شنبه 16 اسفند برگزار می‌شود و دیدار فینال نیز ساعت 18 همان روز انجام خواهد شد.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1070593