rpp
11 فروردین 1402 - 17:35

لاجوردی: کمیسیون فرهنگی مجلس با دست‌اندرکارانی که به وظیفه خود درباره حجاب عمل نکردند برخورد می‌کند

عضو هیات رئیسه کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه سکوت و بی‌تفاوتی در قبال کشف حجاب قابل قبول نیست، گفت: کمیسیون فرهنگی مجلس با دست اندرکارانی که به وظیفه خود درباره حجاب عمل نکردند، برخورد می‌کند.

زهره سادات لاجوردی عضو هیئت رئیسه کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس با اشاره کشف حجاب برخی در سطح جامعه گفت: فرهنگ سازی درباره عفاف و حجاب و تبیین مسئله برای مردم قابل تقدیر است اما کافی نیست و باید فرهنگ‌سازی در این باره و مقابله با پدیده کشف حجاب به طور همزمان انجام شود.

وی افزود: ما در ایام نوروز شاهد صحنه‌هایی در در سطح جامعه بودیم که دل امت شهید داده را به درد آورد و سکوت مسئولان و بی تفاوتی آنها در قبال پدیده کشف حجاب قابل قبول نیست.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به بیانیه وزارت کشور در در مورد افاف و حجاب اظهار داشت: صدور بیانیه از سوی وزارت کشور در این باره و قانونی و شرعی دانستن حجاب امر قابل تقدیری است اما همانطور که گفتن کافی نیست و باید اقدامات قانونی در این باره نیز به طور همزمان انجام شود.

لاجوردی خاطرنشان کرد: بیانیه وزارت کشور درباره افاف و حجاب باید ماه قبل و یا حداقل قبل از عید نوروز صادر می‌شد و کار فرهنگ سازی را در این باره انجام می داد.

وی افزود: کمیسیون فرهنگی مجلس وظیفه خود می داند با دست اندرکارانی که به وظیفه قانونی خود درباره عفاف و حجاب عمل نکرده‌اند برخورد قانونی لازم را داشته باشد.

به گزارش فارس، هزاران نفر از مخاطبان این خبرگزاری با ثبت پویشی در سامانه «فارس‌من» از مسئولان قوای مقننه، مجریه و قضاییه خواسته‌اند با توجه به فراخوان‌های دشمنان انقلاب اسلامی و ضدانقلاب درباره کشف حجاب و تبدیل شدن برخی افراد به پیاده نظام این جریانات، کشف حجاب به عنوان یک جرم امنیتی لحاظ و ضمن اعلام به عموم مردم، برخورد قاطعی با این نوع جرم‌انگاری صورت گیرد.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1119786