rpp
05 خرداد 1402 - 16:45

نمایندگان مجلس در راستای رفع مشکلات مردم حرکت کنند

چمران - امام جمعه شهر چمران گفت: نمایندگان مجلس دغدغه‌های مردم را می‌دانند و باید در راستای رفع مشکلات آنها حرکت کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام جاسم عبادی ظهر امروز جمعه در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر چمران با تبریک فرا رسیدن میلاد حضرت ثامن‌الحجج علی بن موسی الرضا (ع) اظهار کرد: وجود حضرت علی بن موسی الرضا علیه السلام در ایران اسلامی نعمت بزرگی است که این را نعمت را شکرگزار هستیم‌.

وی افزود: کرامات فروانی از امام هشتم شیعیان به جا مانده و این خیل حضور ملت‌ها از سراسر جهان شاهد و گواه بر این مطلب است که خدا، قطعه‌ای از بهشت را در این سرزمین، قرار داده است.

خطیب جمعه شهر چمران با برشمردن وظیفه ما در قبال آن حضرت، اضافه کرد: مهم‌ترین وظیفه شیعیان و زائران امام رئوف (ع)، حفظ و اجرای فرامین احکام الهی و دستورات امامان است که در حدیثی خود امام هشتم فرموده‌اند که «اگر کسی، قبر ما را زیارت کند و عارف به حق ما باشد، اهل بهشت است».

عبادی در فراز دیگری از خطبه‌ها با اشاره به سخنرانی مقام معظم رهبری در دیدار با نمایندگان مجلس شورای اسلامی، متذکر شد: کلیات این مجلس مورد عنایت رهبری عزیز انقلاب اسلامی است و نمایندگان قدردان این سرمایه باشند.

وی ادامه داد: نمایندگان مجلس دغدغه‌های مردم را می‌دانند و باید در راستای رفع مشکلات آنها حرکت کنند و قدر فرصت خدمتگزاری به مردم را بدانند. انتظار می‌رود نمایندگان مجلس شورای اسلامی این سال آخر را مغتنم بشمارند و مثل روز اول در راستای مشکلات کشور و حوزه انتخابیه تلاش کنند.

امام جمعه شهر چمران تصریح کرد: نمایندگان وعده‌هایی را که در ایام انتخابات دادند مرور کنند و فراموش نکنند که چه وعده‌هایی را به مردم دادند و در راستای تحقق این وعده‌ها تلاش کنند. نمایندگان همانطور که در ایام انتخابات میان مردم حضور داشتند امروز هم باید این حضور مشهود باشد و با مردم صادقانه سخن بگویند که تکلیف آن وعده و وعیدها چه شد.

عبادی گفت: جهت‌گیری و سیاست‌گذاری مجلس مورد رضایت مقام معظم رهبری (مدظله) است. البته این امر به معنای نبود کاستی‌ها نیست بلکه قطعاً کمبودهایی وجود دارد و می‌شود بهتر از اینها عمل کرد. هنوز کارهای بزرگی در مسائل اقتصادی وجود دارد و ما در این موضوع با چالش‌ها و مشکلات عدیده‌ای مواجه هستیم و باید برای این مشکلات چاره‌اندیشی شود.

وی به مشکلات آب و فاضلاب در شهر چمران اشاره کرد و یادآور شد: وضعیت فعلی مورد رضایت مردم نیست و انتظار داریم مدیران ارشد آبفای خوزستان به تعهدات و وعده‌هایی که دادند، عمل کنند. به ویژه موضوع راه‌اندازی مخزن آب شهر چمران که از نان شب هم واجب‌تر است تا شاهد کاهش مشکلات در این رابطه باشیم.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1239423